W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

02-07-2021 - 23-07-2021

Zasięg

gmina Dębowa Kłoda

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE

W ankiecie wzięła udział 1 osoba.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Konsultacje społeczne MPZP w Gminie Dębowa Kłoda

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu konsultacji społecznych Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) obszaru „terenów wokół Jeziora Bialskiego” położonego w obrębie wsi Białka w gminie Dębowa Kłoda. Do 23 lipca 2021 r. potrwa przyjmowanie opinii/komentarzy do opracowywanego MPZP. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach i składania opinii/komentarzy do projektu planu. Szczegółowe informacje o tym, jak można to zrobić, znajdą Państwo w poniższym artykule.

Konsultacje społeczne MPZP w Gminie Dębowa Kłoda

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tekstem i rysunkami MPZP „Terenów wokół Jeziora Bialskiego”, które znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie lub na stronie Urzędu Miasta Dębowa Kłoda w zakładce Konsultacje społeczne dot. planowania przestrzennego: http://debowakloda.pl/konsultacje-spoleczne-dot-planowania-przestrzennego/

Jak dodać opinię lub komentarz do projektu MPZP obszaru „Terenów wokół Jeziora Bialskiego” w Gminie Dębowa Kłoda w ramach konsultacji społecznych?

 1. Za pomocą formularza online klikając w czerwony guzik po lewej [Weź udział]
 2. Za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na platformie: www.debowakloda.geoportalgminy.pl
 3. Na piśmie wypełniając formularz do składania opinii lub komentarzy. Wzór formularza do pobrania (w formatach .doc i .pdf) znajdą Państwo w załącznikach po lewej. Wypełniony i podpisany formularz można przekazać do Urzędu Gminy w następujący sposób:
  • drogą pocztową na adres: Dębowa Kłoda 116A, 21-211 Dębowa Kłoda, powiat Parczewski
  • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym
  • drogą mailową na adres: sekretariat@debowakloda.pl

 

Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.

 


Załączniki:

 1. formularz.pdf
 2. formularz.docx
 3. Tekst_MPZP_Białka.pdf
 4. Rysunek Nr_1 Białka.pdf
 5. Rysunek Nr_2 Białka.pdf
 6. Rysunek Nr_3 Białka.pdf

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Dębowa Kłoda


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka