W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

08-06-2015 - 08-06-2015

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

Lista załączników jest pusta.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Strategia Rozwoju Miasta Zabrze na lata 2015-2025

Wprowadzenie do konsultacji

Prace nad Strategią Rozwoju Miasta Zabrze na lata 2015-2025 oraz Prognozą oddziaływania na środowisko dobiegają końca. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami oraz zgłaszania uwag i sugestii.

Konsultcje dokumentów strategicznych m. Zabrze

Strategia Rozwoju Miasta Zabrze na lata 2015-2025

W ramach prac nad Strategią, które trwają od sierpnia 2014 r., została opracowana diagnoza ilościowa, oparta na danych statystycznych i faktograficznych, która przedstawia obecny stan Zabrza. Uzupełnieniem części ilościowej jest diagnoza jakościowa, w której omawiane są główne problemy, z jakimi zmaga się miasto, a także prezentowane są słabe i mocne strony oraz szanse i zagrożenia występujące w otoczeniu. W samej strategii została określona misja i wizja Zabrza do roku 2025.

Wizja przedstawia pożądany obraz miasta w 2025 roku, przy założeniu wystąpienia pozytywnych uwarunkowań. Z kolei misja stanowi syntetyczną deklarację, najogólniejszą koncepcję działania. Misja jest także zobowiązaniem partnerów na przyszłość. W dokumencie zostały określone również priorytety rozwoju w trzech obszarach: społecznym, zasobów i potencjałów oraz gospodarki i promocji. Do priorytetów przypisane zostały cele strategiczne i operacyjne.

Prognoza oddziaływania na środowisko projektu Strategii Rozwoju Miasta Zabrze na lata 2015 – 2025.

Zgodnie z art. 46 Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko do projektu Strategii została opracowana Prognoza oddziaływania na środowisko. Dokument ten również podlega obowiązkowi poddania go konsultacjom społecznym.

W załączniku do konsultacji znajdują się przygotowane dokumenty. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

W razie pytań prosimy o kontakt:

Urząd Miejski w Zabrzu

Wydział Strategii i Rozwoju Miasta

Zespół Planowania Strategicznego i Analiz Statystycznych

tel. 32 373 34 85, 32 373 34 95

e-mail: sekretariat_sr@um.zabrze.pl, epoplawska@um.zabrze.pl

Lista załączników jest pusta.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Administracja


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka