W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

15-04-2013 - 29-05-2013

Zasięg

gmina Warszawa

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

Lista załączników jest pusta.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Kryzys w warszawskich szkołach

Wprowadzenie do konsultacji

Jak postanowienia zawarte w "Zasadach organizacji przedszkoli i szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę w roku szkolnym 2013/2014" odbije się na poziomie edukacji?

Cięcia w warszawskich szkołach

Warszawski Ratusz opublikował „Zasady organizacji przedszkoli i szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę w roku szkolnym 2013/2014”.

W myśl postanowień przyjętych w dokumencie, w przyszłym roku szkolnym klasy powinny być większe niż obecnie – oddziały w szkołach podstawowych mają liczyć co najmniej 26 osób, w gimnazjum 28, w szkole zawodowej 28, a w liceum ogólnokształcącym czy technikum 30 uczniów. Nie wskazano maksymalnej ilości uczniów, którzy mogliby znaleźć się w jednej klasie.

Redukcji mają także ulec etaty osób obsługujących szkoły, w tym woźnych, psychologów, obsługi stołówki czy pracowników administracji. Większe wymiary godzin przyznawane są w szkołach integracyjnych czy z oddziałami sportowymi.

Decyzje odnośnie oświaty w Warszawie tłumaczone są kryzysem, jednak czy takie cięcia to krok w dobrą stronę? Jak zmiany odbiją się na poziomie edukacji? Zapraszamy do zgłaszania uwag i propozycji?

Lista załączników jest pusta.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Administracja


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka