W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

17-04-2020 - 15-07-2020

Zasięg

Polska

Rodzaj

Oficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

WEŹ UDZIAŁ W KONSULTACJI

Przy użyciu tego narzędzia w konsultacji wzięły udział 3 osoby.


UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

A A A

Konsultacje miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Płocku do 15 lipca 2020 r.

Wprowadzenie do konsultacji

Witamy na portalu dodatkowych konsultacji społecznych Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego "Stare Miasto" w Płocku.  W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego Prezydent Miasta Płocka do odwołania wstrzymał formalną procedurę sporządzania MPZP „Stare Miasto” w Płocku w zakresie jego wyłożenia do publicznego wglądu oraz odwołał dyskusję publiczną nad przyjętymi w nim rozwiązaniami.

Konsultacje społeczne MPZP "Stare Miasto" w Płocku

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z tekstem projektu uchwały MPZP "Stare Miasto" i projektem rysunku. Projekty konsultowanych dokumentów znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

Uzupełniająco mogą Państwo skorzytać z interaktywnych narzędzi:

 1. modelu 3D (link:https://sketchfab.com/3d-models/pock-stare-miasto-bc1a4ddd9ff84189af82ae7b3800f265
 2. interaktywnego narzędzia GIS (link: http://miastoplock.geoportalgminy.pl/)  

 

W ramach dodatkowych konsultacji społecznych mogą Państwo złożyć uwagi do konsultowanych dokumentów. Zostaną one przekazane do Urzędu Miasta Płocka i rozpatrzone jako uzupełnienie do uwag, zebranych w ramach formalnej procedury planistycznej.  

 

Uwagi do projektu MPZP "Stare Miasto" będą przyjmowane w ramach dodatkowych konsultacji społecznych do 15 lipca 2020 r.

 

Jak złożyć uwagę do projektu MPZP "Stare Miasto" w ramach dodatkowych konsultacji społecznych?   

 1. Za pomocą formularza online klikając w czerwony guzik po lewej [Weź udział].
 2. Na piśmie wypełniając formularz do składania uwag. Wzór formularza do pobrania (w formatach .doc i .pdf) znajdą Państwo w załącznikach po lewej. Wypełniony i podpisany formularz można przekazać do Urzędu Miasta w następujący sposób:
  • drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Płocka, plac Stary Rynek 1, 09-400 Płock, 
  • umieszczając w pojemniku ustawionym przy wejściu do budynku Urzędu przy ul. Zduńskiej 3 – obok Biura Obsługi Klienta,
  • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
Uprzejmie informujemy, że udział w dodatkowych konsultacjach nie jest równoznaczny z wnoszeniem uwag do projektu MPZP w myśl zapisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

 

W świetle powyższego, formalne uwagi do planu należy złożyć niezależnie w terminach i formie, która zostanie określona i ogłoszona po wznowieniu procedury planistycznej.

 

Poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.

 

 

 

Załączniki:

 1. Tekst projektu uchwały MPZP "Stare Miasto"
 2. Rysunek MPZP "Stare Miasto"
 3. Formularz składania uwag do MPZP.doc
 4. Formularz składania uwag do MPZP.pdf
 5. Ogłoszenie o wstrzymaniu wyłożenia
 6. Klauzula RODO

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Miasto Płock


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka