W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

13-01-2014 - 27-02-2014

Zasięg

Polska

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

Lista załączników jest pusta.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Jeden podręcznik

Wprowadzenie do konsultacji

Jak oceniasz propozycję premiera, aby wprowadzić jeden podręcznik dla pierwszych klas podstawówek?

Darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów

Premier Donald Tusk zapowiedział, że od września do szkół wprowadzony zostanie jeden podręcznik dla uczniów pierwszych trzech klas szkół podstawowych.

Podręczniki mają być formą pomocy rodzinom. Książki stanowić mają własność szkół, a korzystać z nich będą kolejne roczniki. Rodzicom pozostanie dokupowanie zeszytów ćwiczeń. We wszystkich szkołach będzie obowiązywał jeden i ten sam podręcznik.

Projekt budzi jednak wiele wątpliwości. Po pierwsze, kto będzie autorem i wydawcą rzeczonego podręcznika, a więc kto zdecyduje o treściach, które zostaną zawarte w książce. Po drugie, jak wpłynie to na rynek wydawniczy – jak twierdzi Piotr Marciszuk, przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki, może to spowodować zniknięcie z rynku profesjonalnych wydawnictw oraz wielu hurtowni i drukarni. Po trzecie, taka propozycja stoi w sprzeczności z prawem oświatowym, które gwarantuje nauczycielom swobodę wyboru podręczników.

 

Jakie jest Wasze zdanie na temat wprowadzenia jednego podręcznika dla pierwszych klas szkoły podstawowej? Zapraszamy do dyskusji.

Lista załączników jest pusta.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Administracja


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka