W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

24-02-2013 - 24-03-2013

Zasięg

Polska

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

Lista załączników jest pusta.

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Europa Plus

Wprowadzenie do konsultacji

Zapraszamy do ocenienia szans na sukces nowej propozycji Aleksandra Kwaśniewskiego.

Kwaśniewski tworzy listę

Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marek Siwiec ogłosili, że pragną stworzyć silną centrolewicową listę do Parlamentu Europejskiego. Inicjatywa nosi nazwę Europa Plus.

Celem wspólnego startu jest stworzenie nie tylko silnej centrolewicy, ale także zmiana układu politycznego – wprowadzenie alternatywy dla PO i PiS. Kwaśniewski powiedział, że celuje w trzy grupy wyborców: osoby, które oddały swe głosy w ostatnich wyborach na SLD, Ruch Palikowa oraz te, które identyfikują się z lewicą, lecz nie odpowiadają im obecnie istniejące ugrupowania (więcej na ten temat w artykule Gazety Wyborczej.

Do idei Europy Plus negatywnie odnosi się SLD. Sam Leszek Miller pozostawił wystąpienie Kwaśniewskiego bez komentarza, natomiast sekretarz partii stwierdził, że Palikom nie jest człowiekiem lewicy. Z kolei Ryszardowi Kaliszowi, który podjął się próby naprawy relacji z feministkami, grozi usunięcie z partii (choć poseł jest spokojny o swój los –twierdzi, że nie naruszył statutu swojej partii).

Trudno przewidzieć dziś, jaki los spotka Europę Plus i czy taka inicjatywa ma prawo bytu. Jak twierdzi Kalisz, to nie zalążek nowej partii, stanowi raczej inicjatywę obywatelską, pozapartyjną. Program, z jakim wystąpi Europa Plus, nie ujrzał jeszcze światła dziennego, a odpowiedzialny za niego ma być Marek Siwiec. Zapraszamy do wypowiedzi – czy bylibyście w stanie zagłosować na kandydatów z listy Europa Plus? Czego oczekujecie od ich programu? Jakie nazwiska powinny znaleźć się na liście? Czekamy na wypowiedzi!

Lista załączników jest pusta.

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Administracja


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka