W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

28-11-2012 - 19-12-2012

Zasięg

MAŁOPOLSKIE

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Subregion tarnowski - miejsce zdrowia i aktywnego wypoczynku

Wprowadzenie do konsultacji

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety – pomoże to w udoskonaleniu Strategii subregionu, czyniąc ją dokumentem rzetelnym i ambitnym. Z góry dziękujemy!

Subregion tarnowski - region zdrowia i aktywnego wypoczynku

Partnerstwo Subregionu Tarnowskiego pracuje właśnie nad Strategią Planowania i Zarządzania Zmianą Gospodarczą dla Subregionu Tarnowskiego.

Aby dokument był dokumentem odpowiadającym na rzeczywiste potrzeby i realnie oceniał rzeczywistość, potrzebne jest Państwa wsparcie.

Nadrzędnym celem Partnerstwa Subregionu Tarnowskiego jest optymalne użycie zasobów oraz skuteczne wykorzystanie możliwości zewnętrznych dla wsparcia rozwoju społecznego i ekonomicznego subregionu tarnowskiego.

Oczekiwana zmiana ma wystąpić w trzech obszarach: Turystyka i rekreacja, Medycyna  oraz Przedsiębiorczość i Przemysł.

Głównym celem obszaru Turystyka i rekreacja jest zbudowanie systemu obsługi ruchu turystycznego i promocji poprzez inwestycje: budowę powiązania kooperacyjnego Region zdrowia (ukazującego subregion jako miejsce, które warto odwiedzić ze względów zdrowotnych) oraz stworzenie kompleksowej oferty subregionu tarnowskiego dla turystyki aktywnej.

W obszarze Medycyna najistotniejszą kwestią jest stworzenie i wprowadzenie na rynek nowych usług z zakresu medycyny i opieki nad osobami starszymi w ramach usługi Centrum E-Zdrowia. W jego skład wchodzić będą systemy teleopieki, telemonitoringu i telekonsultacji. W ramach projektu zostanie zbudowane zaplecze umożliwiające tworzenie , testowanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań tele-informatycznych dla ochrony zdrowia, które przyczynią się do rozwoju branży.

Celem projektu Przedsiębiorczość i przemysł jest stworzenie systemu wsparcia pomysłodawców i innowatorów w ramach Parku Naukowo – Technologicznego „INFO-TECH-MED”, jak również budowa obiektów tego parku. Będzie to zaplecze dla transferu wiedzy i tworzenia innowacji, które będzie służyło kreowaniu i rozwijaniu nowych technologii, produktów i usług opartych na wiedzy.

 

Aby dokument strategii przyniósł rzeczywistą, pozytywną zmianę w regionie, potrzebna jest Państwa opinia, dlatego zapraszamy do zapoznania się ze skróconą strategią (która stanowi załącznik do niniejszego artykułu), a następnie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety.

Załączniki:

  1. CNZ_strategia skrócona Tarnów.pdf

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gospodarka


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka