W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

DANE KONSULTACJI

Autor
Termin

28-11-2012 - 19-12-2012

Zasięg

MAŁOPOLSKIE

Rodzaj

Nieoficjalna

OCEŃ KONSULTACJĘ

PODSUMOWANIE


ZAŁĄCZNIKI

UDOSTĘPNIJ

KONSULTACJA

Konsuklatcja zakończona
A A A

Góry Atrakcji na Podhalu

Wprowadzenie do konsultacji

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety – pomoże to w udoskonaleniu Strategii subregionu, czyniąc ją dokumentem rzetelnym i ambitnym. Z góry dziękujemy!

Góry Atrakcji – rozwój Partnerstwa Subregionu Podhalańskiego

Partnerstwo Subregionu Podhalańskiego pracuje właśnie nad Strategią Planowania i Zarządzania Zmianą Gospodarczą dla Partnerstwa Subregiony Podhalańskiego „Góry Atrakcji”.

Aby dokument odpowiadał na rzeczywiste potrzeby mieszkańców i gości Subregionu, potrzebna jest Państwa opinia.

Partnerstwo Subregionu Podhalańskiego dąży do wykreowania parasolowej marki turystycznej Góry atrakcji w oparciu o bogate, naturalne zasoby regionu Pienin, Spisza, Podhala i Orawy oraz tworzone na ich bazie produkty turystyczne.

Strategia budowa jest w oparciu o 3 grupy produktów regionalnych: Torfowiska Orawsko-Nowotarskie; Magia Ziół, Festina Lente – Festiwal Wolnego Życia.

Liderem grupy pracującej nad Torfowiskami Orawsko – Nowotarskimi jest gmina Czarny Dunajec. W pracach aktywnie uczestniczą także gminy Jabłonka, Nowy Targ i Lipnica Wielka, a także przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i instytucje zajmujące się ochroną przyrody. Wszystkie produkty turystyczne koncentrują się na torfowiskach – zarówno te o charakterze przyrodniczym, jak i edukacyjnym, turystyki aktywnej, czy związanej z dziedzictwem. Planowane inwestycje w związku z Torfowiskami to budowa nowych ścieżek rowerowych, wytyczanie, budowa i modernizacja szlaków pieszo-rowerowych, powstanie ścieżek edukacyjnych, chronienie przyrody. Ważnym planem jest także powstanie Centrum Torfu, składającego z Muzeum Torfu, odkrywek pokazujących budowę torfowiska, sezonowego zakładu kąpieli borowinowych oraz umożliwiającej przejażdżki kolejką wąskotorową (transportującą niegdyś torf).

Produkty turystyczne skupione w grupie Magia Ziół opierają się na biologii, historii, zastosowaniach (w tym zwłaszcza kulinarnych i zdrowotnych) rozmaitych roślin. W ofercie turystycznej zioła są także pretekstem do pokazania starych zwyczajów i receptur czy ginących zawodów i umiejętności. Na bazie tych produktów tworzona jest zarówno kilkudniowa oferta pobytowa, jak również oferta atrakcyjnego spędzenia kilku godzin (warsztaty zielarskie, degustacje, pokazy, wycieczki przyrodniczych w Pieniny).

W ramach całego przedsięwzięcia Festina Lente – Festiwal Wolnego Życia, rozciągniętego w czasie corocznego wydarzenia na terenie gmin uzdrowiskowych organizowane są liczne imprezy, prezentacje, pokazy, spektakle, koncerty, tworzące ofertę zagospodarowania czasu wolnego w kurortach i stanowiące pretekst dla promowania jej w mediach. Festiwal ma na celu pokazanie alternatywy dla wielkomiejskiego stylu życia, prezentację idei slow food oraz ruchu CittaSlow („wolnych miast”). Festiwal ma być rozciągniętym w czasie (nawet do 3 miesięcy) i przestrzeni (obszar trzech gmin –Rabka-Zdrój, Szczawnica, Muszyna) zestawem zaplanowanych i skoordynowanych ze sobą wydarzeń z czterech obszarów tematycznych (zdrowie, piękno, kultura i kulinaria).

Aby dokument strategii przyniósł rzeczywistą, pozytywną zmianę w regionie, potrzebna jest Państwa opinia, dlatego zapraszamy do zapoznania się ze skróconą strategią (która stanowi załącznik do niniejszego artykułu), a następnie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety.

Załączniki:

  1. CNZ_strategia skrócona_Podhale.pdf

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gospodarka


Dodaj swoje pytanie, propozycję lub komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Nikt jeszcze nie zadał pytania.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka