W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

AUTOR

imie i nazwisko

Cyfrowa Demokracja

konto admina-wew

UDOSTĘPNIJ

GRUPA

partia zielonych rp

To jest dla nas ważne

Grupa dla osób zainteresowanymi bieżącymi sprawami, którzy chętnie wypowiedzą się na ważne tematy.

ARTYKUŁ

Sfera schyłku życia

Opublikowano: 2012-02-17 12:11:09
Kategoria: Nauka i zdrowie
Autor: Cyfrowa Demokracja

W ostatnim czasie, dużą kontrowersję wywołała propozycja lekarzy brytyjskich, polegająca na podtrzymywaniu przy życiu pacjentów, u których stwierdzono śmierć kliniczną, po to by w przyszłości mogli stać się oni dawcami organów.

 

Chodzi o to, by pobierać serce od pacjenta, u którego stwierdzono śmierć na skutek zatrzymania akcji układu krążenia i układu oddechowego, ale u którego mózg jest jeszcze aktywny.

Największe kontrowersje budzi fakt, iż organy dawców byłyby za pomocą specjalnych metod respiracyjnych sztucznie podtrzymywane przy życiu, a potencjalnym dawcom podawanoby medykamenty, jednak nie w celach leczniczych, ale po to, by korzystali z nich inni.

Główny argument zwolenników tego rozwiązania, to fakt, że dawców jest po prostu za mało, a proponowane działania mają mieć charakter uprzedzający, dzięki czemu organy będą w znacznie lepszym stanie.

Warto podkreślić, że wysunięta propozycja prawdopodobnie nie byłaby realizowany w dużej skali, gdyż niewiele osób zgodziłoby się na takie rozwiązanie. Jednak dla wielu osób sam pomysł jest moralnie nie do zaakceptowania.

 

A co Państwo myślą na ten temat?

Czy przedstawiona przez lekarzy propozycja  budzi Państwa zastrzeżenia? Czy zgadzają się Państwo z słusznością takiego pomysłu?

 

Zapraszam do dyskusji !

 

 

 

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka