W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

AUTOR

imie i nazwisko

Cyfrowa Demokracja

konto admina-wew

UDOSTĘPNIJ

GRUPA

partia zielonych rp

To jest dla nas ważne

Grupa dla osób zainteresowanymi bieżącymi sprawami, którzy chętnie wypowiedzą się na ważne tematy.

ARTYKUŁ

Zagrożenie gignatem w Toruniu

Opublikowano: 2011-06-22 15:03:15
Kategoria: Nauka i zdrowie
Autor: Cyfrowa Demokracja

Stosunkowo niedawno powstał nowy pomysł Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego utworzenia jednego szpitala-giganta poprzez połączenie szpitala zakaźnego, psychiatrycznego oraz stacji pogotowia ratunkowego z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym na Bielanach. Na najbliższej sesji sejmiku projekt zostanie poddany głosowaniu, jednak już dziś budzi ogromny sprzeciw ze strony związków zawodowych wymienionych wcześniej placówek.

Związkowcy obawiają się przeprowadzki ponieważ uważają, że doskonale sobie radzą. Organizacja oraz zatrudnieni ludzi są bez zarzutów, co pozwala na sprawne funkcjonowanie jednostek.  Uważają, że fuzja mogłaby to zmienić, przysparzając wielu kłopotów. Część przedstawicieli związków zawodowych widzi w tym pomyśle podstęp, polegający na wykorzystaniu budżetu placówek w celu spłacania długów. Kolejna obawą jest utrata pracy przez wiele doświadczonych i sprawdzonych ludzi.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego studzi obawy związkowców, powołując się na sytuację sprzed trzech lat, kiedy to doszło do fuzji szpitala na Bielanach z dziecięcym i stomatologią. Wówczas także wystąpiły liczne protesty i niechęć. Ostatecznie jednak połączenie szpitali wyszło na dobre.

Na szczęście Zarząd Województwa zapewnia, że zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne i wtedy związkowcy będą mogli głośno wyrazić swoją opinię.

A co państwo myślą o połączeniu tych szpitali?

Zapraszam do dyskusji.

EM
 

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka