Zapraszamy Państwa do zapoznania się z rysunkiem stanowiącym graficzny element Koncepcji MPZP "Dąbrówka ul. Piękna" dla obszarów I i II, który znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.
Konsultacje online - do 21 września 2021 r.
Wnioski do konsultowanego MPZP mogą Państwo złożyć za pomocą formularza online. Aby przejść do formularza online prosimy kliknąć czerwony guzik po lewej [Weź udział].
Wnioski mogą Państwo złożyć również za pomocą interaktywnego narzędzia GIS na portalu: www.dabrowka.geoportalgminy.pl.
W celu złożenia wniosku należy użyć przycisku RYSUJ i zakreślić obszar, którego dotyczy składana opinia lub komentarz. Po zatwierdzeniu przez podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy, wywołany zostanie formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić przyciskiem ZAPISZ. Potwierdzeniem złożenia wniosku jest wiadomość przesłana na podany w formularzu adres mailowy.
Wnioski do projektu planu mogą Państwo składać:
- na piśmie w Punkcie Konsultacji Mieszkańca
- ustnie do protokołu
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomomcy ważnego certyfikatu
Co powinien zawierać wniosek?
- miejsce i datę składania wniosku,
- imię i nazwisko wnioskodawcy,
- adres do korespondencji,
- numer telefonu,
- numer działki, której dotyczy wniosek,
- nazwę miejscowości, w której położona jest działka,
- aktualne przeznaczenie działki,
- wnioskowane przeznaczenie działki,
- podpis wnioskodawcy,
- załączoną do wniosku mapkę działki.
Jak można złożyć wniosek o zmianę przeznaczenia działki w MPZP?
- Bezpośrednio w siedzibie Urzędzu Gminy Dąbrówka, ul. T. Kościuszki 14, 05-252 Dąbrówka (urna do składania wniosków),
- W postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego certyfikatu, przesyłając drogą mailową na adres: urzad@dabrowka.net.pl,
- W postaci elektronicznej opatrzonej podpisem potwierdzonym profilem zaufania ePUAP na adres: /1ydmvm909l/skrytka.
Zasady i tryb przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Dąbrówka określa Uchwała Nr Y/16/2015 Rady Gminy Dąbrówka z dnia 16 stycznia 2015 r., którą mogą Państwo znaleźć w załączniku po lewej stronie.
Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.
CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.
Siedem zasad konsultacji
DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.
POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.
PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.
RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.
KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.
PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.
POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.
Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0
Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !