W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

ARTYKUŁ

Konsultacje społeczne MPZP w
Gminie Dąbrówka

Opublikowano: 2020-03-31 14:58:08
Kategoria: Gmina Dąbrówka
Autor: Cyfrowa Demokracja

Składanie wniosków o zmianę przeznaczenia działki w MPZP "Dąbrówka ul. Piękna" dla obszarów I i II będzie możliwe w okresie od 1 kwietnia do 22 maja 2020 roku.

Z treścią Uchwały nr XVI/129/2020 Rady Gminy Dąbrówka z dnia 19 lutego 2020 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Dąbrówka ul. Piękna" dla obszarów I i II położonych w miejscowości Dąbrówka, gmina Dąbrówka mogą Państwo zapoznać się, pobierając ją w załącznikach po lewej stronie.

Granice obszarów I i II objętych MPZP określa mapa w skali 1:5 000, stanowiąca Załącznik graficzny do uchwały. Mapa do pobrania znajduje się po lewej stronie w załącznikach. 

 

Co powinien zawierać wniosek?

 • miejsce i datę składania wniosku,
 • imię i nazwisko wnioskodawcy,
 • adres do korespondencji,
 • numer telefonu,
 • numer działki, której dotyczy wniosek,
 • nazwę miejscowości, w której położona jest działka,
 • aktualne przeznaczenie działki,
 • wnioskowane przeznaczenie działki,
 • podpis wnioskodawcy,
 • załączoną do wniosku mapkę działki.
Wzór formularza przygotowany do wydruku (w formatach .doc i .pdf) znajdą Państwo w załącznikach po lewej stronie.

 

Jak można złożyć wniosek o zmianę przeznaczenia działki w MPZP?

 1. Bezpośrednio w siedzibie Urzędzu Gminy Dąbrówka, ul. T. Kościuszki 14, 05-252 Dąbrówka (urna do składania wniosków),
 2. W postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego certyfikatu, przesyłając drogą mailową na adres: urzad@dabrowka.net.pl,
 3. W postaci elektronicznej opatrzonej podpisem potwierdzonym profilem zaufania ePUAP na adres: /1ydmvm909l/skrytka.

 

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat MPZP?

 • Szczegółowe informacje można uzyskać w uruchomionym Punkcie konsultacyjnym prowadzonym telefonicznie pod numerem telefonu (29) 642-82-59 oraz drogą elektroniczną. 
 • W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców gminy Dąbrówka w obecnej sytuacji zagrożenia zakażenia koronawirusem oraz ze względu na wprowadzone ograniczenia w pracy urzędu nie ma możliwości prowadzenia punktu konsultacyjnego poprzez osobiste przyjmowanie interesantów. Zapraszamy zatem do kontaktu telefonicznego i mailowego.

 

Zasady i tryb przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Dąbrówka określa Uchwała Nr Y/16/2015 Rady Gminy Dąbrówka z dnia 16 stycznia 2015 r., którą mogą Państwo znaleźć w załączniku po lewej stronie.

 

Ponadto poniżej znajdą Państwo główne zasady prowadzenia konsultacji społecznych. Zasady zostały opracowane przez autorów publikacji Kanon Lokalnych Konsultacji Społecznych. Kanon został wydany w 2015 przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Kanon w wersji elektronicznej znajduje się na stronie https://kanonkonsultacji.fise.org.pl/.

CZYM SĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE?
Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych.

Siedem zasad konsultacji

DOBRA WIARA
Konsultacje prowadzone są w duchu dialogu obywatelskiego. Strony słuchają się nawzajem, wykazując wolę zrozumienia odmiennych racji.

POWSZECHNOŚĆ
Każdy zainteresowany tematem powinien móc dowiedzieć się o konsultacjach i wyrazić w nich swój pogląd.

PRZEJRZYSTOŚĆ
Informacje o celu, regułach, przebiegu i wyniku konsultacji muszą być powszechnie dostępne. Jasne musi być, kto reprezentuje jaki pogląd.

RESPONSYWNOŚĆ
Każdemu, kto zgłosi opinię, należy się merytoryczna odpowiedź w rozsądnym terminie, co nie wyklucza odpowiedzi zbiorczych.

KOORDYNACJA
Konsultacje powinny mieć gospodarza odpowiedzialnego za konsultacje tak politycznie, jak organizacyjnie. Powinny one być odpowiednio umocowane w strukturze administracji.

PRZEWIDYWALNOŚĆ
Konsultacje powinny być prowadzone od początku procesu legislacyjnego. Powinny być prowadzone w zaplanowany sposób i w oparciu o czytelne reguły.

POSZANOWANIE INTERESU OGÓLNEGO
Choć poszczególni uczestnicy konsultacji mają prawo przedstawiać swój partykularny interes, to ostateczne decyzje podejmowane w wyniku przeprowadzonych konsultacji powinny reprezentować interes publiczny i dobro ogólne.


 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Gmina Dąbrówka


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka