W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

AUTOR

imie i nazwisko

Cyfrowa Demokracja

konto admina-wew

UDOSTĘPNIJ

GRUPA

partia zielonych rp

To jest dla nas ważne

Grupa dla osób zainteresowanymi bieżącymi sprawami, którzy chętnie wypowiedzą się na ważne tematy.

ARTYKUŁ

Wrześniowa rewolucja

Opublikowano: 2012-02-20 12:48:44
Kategoria: Nauka i zdrowie
Autor: Cyfrowa Demokracja

Zgodnie z nową reformą, od początku września rząd wprowadza radykalne zmiany w kształceniu na poziomie średnim. Już po pierwszej klasie liceum ogólnokształcącego, uczniowie samodzielnie wybiorą przedmioty, których będą się uczyć.

 

Nowa reforma jest bardzo kontrowersyjna, ponieważ stawia w kłopotliwej sytuacji osoby, które jeszcze nie wiedzą w jakim kierunku chcą się rozwijać. Przeciwnicy reformy wspominają, że w liceach ogólnokształcących istnieją klasy profilowane i większa specjalizacja nie  jest potrzebna. Dodatkowo, taki sposób kształcenia bardzo mocno ograniczy ogólną wiedzę uczniów.

Zwolennicy reformy podkreślają natomiast, że uczestniczenie w nielubianych przez licealistów zajęciach powoduje jedynie frustrację i ogólną niechęć do nauki. Ponadto, wczesna specjalizacja ułatwi przyszłą ścieżkę kariery, oraz umożliwi wykorzystywanie potencjału, zainteresowań i zdolności każdego ucznia.

Wprowadzone zmiany niosą za sobą też wiele innych konsekwencji, jak np. problem redukcji etatów nauczycieli, gdy większość uczniów zdecyduje się na podobną specjalizację.

W tym miejscu rodzi sie też pytanie: czy nauczanie specjalistyczne nie jest zadaniem szkół zawodowych, a do liceów ogólnokształcących należy kształcenie wszechstronne?

 

Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?

Czy wprowadzenie reformy jest według Państwa potrzebne?

 

Zapraszam do dyskusji !

 

 

 

Tagi: Nie przypisano do artykułu żadnych tagów

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka