W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na dalsze używanie tych plików. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Zamknij

AUTOR

imie i nazwisko

Cyfrowa Demokracja

konto admina-wew

UDOSTĘPNIJ

GRUPA

partia zielonych rp

Młodzi w działaniu

Grupa przeznaczona jest głównie dla osób młodych, którzy interesują się bieżącymi sprawami i aktywnie działają w różnych dziedzinach.

ARTYKUŁ

Koniec ze stypendiami!

Opublikowano: 2011-06-01 14:49:53
Kategoria: Nauka i zdrowie
Autor: Cyfrowa Demokracja

Zmienią się zasady przyznawania stypendiów naukowych, co spowoduje utratę pomocy finansowej przez blisko 50 tysięcy studentów.

Stypendia naukowe zostaną zastąpione stypendiami rektora. To oznacza, że pula pieniędzy będzie dzielona nie tylko między studentami z najwyższymi wynikami naukowymi, ale również tymi z sukcesami w innych dziedzinach np. sztuce czy sporcie. Oprócz tego stawka stypendialna zostanie obniżona do 40% wszystkich środków stypendialnych. Zmiany są następstwem nowelizacji ustawy o szkolnictwie.

Wielu studentów czuje się rozgoryczona z tego powodu i traci część motywacji do dalszych starań, bo jednak oprócz osobistej satysfakcji, pieniądze też odgrywają ważna rolę w życiu studenta.

A co Państwo sądzą na ten temat? Czy stypendia naukowe to odpowiednie miejsce na robienie oszczędności?

Zapraszam do dyskusji.

EM

 

Tagi: studenci stypendium naukowe

Kategoria: Nauka i zdrowie


Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać swoją opinię. Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Liczba komentarzy: 0 Pozytywnych: 0 Negatywnych: 0 Neutralnych: 0

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Bądź pierwszy, nie pozwól przejść temu tematowi bez echa !

Podziel się z nami Swoją opinią.


ResPublic

Platforma współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka